Kontakt

Zapraszamy do obejrzenia naszego serwisu i zapoznania się z całością oferty. Nasi specjaliści chętnie odpowiedzą na pytania, doradzą i zaproponują rozwiązanie odpowiadające Państwa potrzebom.

Rodzaje skór naturalnych

1. POWIERZCHNIOWO ZAMKNIĘTA (PIGMENTOWANA)

SKÓRA LICOWA SAMOCHODOWA

Skóra matowa, z licem korygowanym. Ze względu na trudne warunki, w jakich musi pracować, poddawana jest operacjom uodparniającym ją w większym stopniu na wysokie i niskie temperatury, pot i promienie UV. Produkowana jest także w wersji perforowanej.

DWOINA

Skóra gorszej jakości, nie posiadająca oryginalnego lica. Powstaje przez rozdwajanie skóry naturalnej. Tłoczona, a następnie pigmentowana. Z wyglądu nie różni się od skory licowej, np. typu Madras, jest jednak gruba, sztywna i może być używana tylko jako pokrycie miejsc nie narażonych na tarcie i zginanie.

NAPPA

Skóra szlachetniejsza, z licem naturalnym, bez szlifu. Gładka, matowa. Ze względu na brak korekcji widać na niej naturalne blizny, zmarszczki itp. Najdroższa ze skór samochodowych.

2. SKÓRY DEKOROWANE

TŁOCZONE

Dekoracyjnie tłoczone we wzory.

WZORZYSTE

Pokrywane barwnym nadrukiem.

IMITACJE EGZOTYKÓW

Skóry bydlęce przetłaczane i poddawane różnym zabiegom wykańczającym, mającym upodobnić je do skóry: krokodyla, węża, strusia

3. POWIERZCHNIOWO OTWARTA

Są to skóry bardzo delikatne, niewłaściwe do użycia w samochodzie, może za wyjątkiem dwóch:

NUBUK

Jest to skóra anilinowa ze szlifowanym licem, następnie wykańczana specjalistycznie, co daje efekt aksamitnej powierzchni, miękkiego meszku. Jak inne aniliny materiał chłonny i łatwy do wybrudzenia.

ZAMSZ

Podobny do nubuku, jednak powierzchnia użytkowa jest mizdrą, czyli spodem skóry. Meszek nieco dłuższy, skóra mniej szlachetna od nubuku.

© 2021 Werson