Kontakt

Zapraszamy do obejrzenia naszego serwisu i zapoznania się z całością oferty. Nasi specjaliści chętnie odpowiedzą na pytania, doradzą i zaproponują rozwiązanie odpowiadające Państwa potrzebom.

O firmie

Od lat podejmujemy trudne wyzwania w branży tapicersko-dekoracyjnej. Starając się realizować zamówienia, przed którymi wycofali się inni, uzyskaliśmy bezcenne doświadczenia, procentujące teraz przy realizacji zamówień trudnych i prawie niemożliwych. Od 20 lat oferujemy znakomitą jakość i ogromną gamę usług. W wieloletniej historii firmy zdobywaliśmy doświadczenie przy różnych, niełatwych zamówieniach.

Na początku działalności głównym profilem naszej działalności była renowacja oryginalnych mebli antycznych. Była powrotem do dawnego, dobrego rękodzieła i jednocześnie podstawą do wykonania wielu współczesnych wyrobów.

Po rozbudowie parku maszynowego i zatrudnieniu nowych fachowców zajęliśmy się produkcją nietypowych, oryginalnych mebli na zamówienie hoteli, salonów sprzedaży i prywatnych rezydencji. W wielu stołecznych restauracjach i klubach można podziwiać efekty naszych prac: fantazyjne meble, pokrycia ścian i sufitów tapicerką, skórzane wykończenia barów, itp. Są to niepowtarzalne realizacje, stworzone przy udziale najwybitniejszych polskich stylistów. Meble te wykonujemy w dużym stopniu ręcznie, według indywidualnych potrzeb zleceniodawcy.

Równie ważna była podjęta wiele lat temu decyzja o stworzeniu działu tapicerstwa jachtowego. Rozwijaliśmy tę branżę w czasie, kiedy nie można było marzyć o specjalistycznych, jachtowych materiałach i narzędziach. W Polsce nikt nie produkował takich materiałów, a import był szczątkowy. Trzeba było wykonywać karkołomne operacje adaptacyjne i posiłkować się technologiami z innych branż. Obecnie zgromadziliśmy dużą gamę materiałów jachtowych z Niemiec, Francji, Hiszpanii i Belgii. Produkujemy z nich wyroby, które trafiają do polskich stoczni jachtowych oraz wielu odbiorców europejskich.

Wiele lat temu na polski rynek zaczął wkraczać rattan. Meble z tego efektownego, egzotycznego drewna szybko zyskały uznanie polskich odbiorców. Jesteśmy firmą, która jako jedna z pierwszych na polskim rynku rozpoczęła projekty i seryjną produkcję tapicerki do rattanu w 1995 roku. Dziś jesteśmy jednym z największych producentów takich wyrobów.

Firma się rozrastała i naturalną koleją rzeczy była zmiana siedziby w 2001 roku na większą w podwarszawskiej Nowej Iwicznej. Nowi fachowcy i duża powierzchnia produkcyjno – magazynowa pozwoliły na zwiększenie oferty dla klientów zmotoryzowanych. Ogromnie interesującym tematem jest stylizacja i produkcja tapicerki motocyklowej. Branża ta wymaga niezmiennie dużej inwencji i staranności. Jest połączeniem rękodzieła ze wspomaganiem komputerowym. Mało kto wie, ale większość egzotycznych, harleyowych kanap udekorowanych starymi, indiańskimi motywami powstało u nas przy udziale nowoczesnych technologii.

Zainteresowała Cię nasza oferta ?
Sprawdź nasze realizacje

Kolejny dział naszej firmy to fascynującą wycieczka w przeszłość, czyli zlecenia z pracowni konserwacji zabytków motoryzacji warszawskiego Muzeum Techniki oraz prywatnych kolekcjonerów. Odtworzenie dawnych kanap samochodowych, gdzie podstawowymi materiałami było drewno, juta, najróżniejsze włókna naturalne i skóra to spore wyzwanie. Szczególnie, że w takim zamówieniu istotna jest dokładna rekonstrukcja kształtu i szczegółów konstrukcyjnych.

Mniej historycznej wierności, a więcej nieskrępowanej fantazji potrzeba do zabiegów stylizacyjnych nowszych pojazdów. Tutaj razem z Klientem możemy pobawić się konwencją i stylem.

Połączeniem tradycji z nowoczesnością jest ręczne obszywanie kierownic, desek rozdzielczych, dźwigni zmiany biegów i innych akcesoriów samochodowych naturalną skórą. Skóra to materiał nie do końca przewidywalny, trudny i kapryśny. Tym większa satysfakcja, gdy uda się z niej wyczarować niezwykle przedmioty.

Z kolei renowacja foteli stomatologicznych i innego sprzętu medycznego wymaga stosowania najnowszych technik i materiałów używanych w produkcji przemysłowej.

Podobnych, nowoczesnych materiałów używamy przy naprawach sprzętu sportowego i przyrządów treningowych w siłowniach. Bardzo ciekawa była produkcja elementów ringów bokserskich dla CWKS Legia. Natomiast zupełnie odmiennym doświadczeniem są zlecenia na tapicerkę do samolotów i szybowców.

W historii firmy wiele było prac wykraczających mniej lub bardziej poza ramy zwykłego fachu tapicerskiego. Zawsze jednak była to okazja do zdobywania nowych doświadczeń.

Zapraszamy do obejrzenia naszego serwisu i zapoznania się z całością oferty. Nasi specjaliści chętnie odpowiedzą na pytania, doradzą i zaproponują rozwiązanie odpowiadające Państwa potrzebom.

© 2021 Werson