Kontakt

Zapraszamy do obejrzenia naszego serwisu i zapoznania się z całością oferty. Nasi specjaliści chętnie odpowiedzą na pytania, doradzą i zaproponują rozwiązanie odpowiadające Państwa potrzebom.

Techniki dekoracyjne

Oryginalny charakter naszego motocykla warto podkreślić różnymi elementami dekoracyjnymi. Ozdobny szew lub haftowana skóra dopasowane do stylu maszyny i użytkownika na pewno wyróżnią motocykl z tłumu. Ważne jest oczywiście zachowanie umiaru. W tej i innych kwestiach służymy radą i pomocą.

PIKOWANIE

Specjalne guziki obciągnięte skórą wciągamy w tapicerkę, zagłębiając je poniżej powierzchni skóry.

PRZESZYCIA

Naklejamy skórę na kilka lub kilkanaście milimetrów puszystej pianki, dodajemy podszewkę i całość stębnujemy na maszynie do skór. Uzyskujemy w ten sposób efektowny, trójwymiarowy wzór na kanapie.

WYSZYWANIE WZORÓW

Za pomocą stębnówki i bardzo grubych nici nanosimy dekoracyjne wzory na powierzchnię skóry. Mogą to być napisy, wzory, rysunki.

HAFTOWANIE

Rysunek dostarczony przez Klienta lub zaprojektowany przez naszych grafików trafia do aplikacji hafciarskiej, tam zostaje przetworzony na tysiące ściegów hafciarki komputerowej. Otrzymujemy piękną, wielobarwną grafikę wyhaftowaną wprost na skórze.

SKÓRZANA „INTARSJA”

Każdy element rysunku wycinamy ze skóry innego koloru, następnie kleimy wszystkie kawałki jeden na drugim i szyjemy ręcznie lub maszynowo po brzegu – 0,5 – 1 mm od krawędzi skóry.

METALOWE PUKLE

Na powierzchni kanapy umieszczamy pukle. Na nasze zamówienie produkuje je polska odlewnia z metali nieżelaznych (niekorodujące). Powierzchnia jest dodatkowo polerowana i niklowana.

SKÓRZANE FRĘDZLE

Niezależnie od tego, z jakich materiałów jest wykonana kanapa, frędzle wykonujemy z naturalnej skóry bydlęcej o grubości 1,1 mm. Orientacyjne wymiary: 100x5 mm.

BIZA W KOLORZE POKRYCIA

Dekoracyjny wałek w kolorze pokrycia, montowany w szwach kanapy. Średnica ~5 mm.

BIZA KONTRASTOWA

Dekoracyjny wałek w kolorze kontrastującym ze skórą kanapy, montowany w szwach kanapy. Średnica ~5 mm.

ŁĄCZENIE SKÓR

Proste połączenie skór bez żadnych przeszyć zewnętrznych.

SZEW STĘBNOWANY

Łączenie skór z dodatkowym szwem zewnętrznym wykonanym na stębnówce do skóry. Nitka nr. 15, ścieg ~8-9 mm.

SZEW PODWÓJNY

Łączenie skór z tzw. rozszywaniem, czyli rozłożeniem brzegów na boki i przeszyciem na stębnówce dwuigłowej. Nitka nr. 15, ścieg ~8-9 mm.

OZDOBNY SZEW RĘCZNY

Połączenie wyszywane ręcznie dekoracyjnym ściegiem. Nić nr. 15

RĘCZNE ŁĄCZENIE SKÓR RZEMIENIEM

Skóry są tak jak przed setkami lat ręcznie dziurkowane, a następnie ręcznie łączone na okrętkę rzemieniem. Uzyskujemy wyjątkowy, odmienny od fabrycznych wygląd kanapy.

SKÓRZANA PLECIONKA

Służąca do efektownego wykańczania brzegów skór kunsztowna plecionka z grubego rzemienia.

© 2021 Werson